Výuka kulečníku

Kulečník je hra, ve které každý hráč zapojuje jak fyzické, tak psychické dovednosti. Hráč je úspěšný pouze v případě, kdy je sebevědomý a psychicky vyrovnaný. Tím se hráč formuje i pro jiné oblasti života. Ačkoliv je kulečník sportem individuálním a s hráči se pracuje převážně individuálně, je možné díky rozvrstvení hráčů do věkových skupin využívat výhod kolektivních sportů, jako je například spolupráce a soudržnost skupiny.

Během tréninku se hráči zpočátku učí základům techniky a taktiky hry, seznamují se s pravidly a pracují na zlepšení koncentrace a sebevědomí. Pod vedením zkušených trenérů se hráči rozvíjejí nejen v herních dovednostech, ale jsou utvářeny i jejich charakterové vlastnosti.

V průběhu jednotlivých lekcí se hráči, obdobně jako třeba v karate, snaží docílit určitých met, které jsou reprezentovány výkonnostními úrovněmi. Několik stupňů výkonnosti dovoluje stálé zdokonalování a podporuje chuť v rámci skupiny pracovat.

Nábor do kulečníkové akademie zahájen!

Náborový leták

Sportovní kulečníkový klub BC Hradec Králové provádí nábor mladých hráčů do klubu! Ideální věk pro začátek v tomto sportu je 10 až 14 let, nicméně začít lze prakticky v každém věku, neboť vždy záleží na talentu a především úsilí, které věnujete tréninku. Při dostatečné píli a zaujetí pro hru je možné již po necelém roce reprezentovat náš klub na oblastních soutěžích, případně mistrovství republiky kadetů či juniorů.

 

Vyberte:

Poolová akademie
Snookerová akademie