Den otevřených dveří!

Dům dětí a mládeže ve spolupráci s kulečníkovým klubem BC Hradec Králové pořádá den otevřených dveří, během kterého bude kulečník představen jako sportovní disciplína.

Kulečník je hra, ve které každý hráč zapojuje jak fyzické, tak psychické dovednosti. Hráč je úspěšný pouze v případě, kdy je sebevědomý a psychicky vyrovnaný. Tím se hráč formuje i pro jiné oblasti života. Ačkoliv je kulečník sportem individuálním a s hráči se pracuje převážně individuálně, je možné díky rozvrstvení hráčů do věkových skupin využívat výhod kolektivních sportů, jako je například spolupráce a soudržnost skupiny.

Náplní kroužku je seznámení se s kulečníkem a jeho jednotlivými disciplínami (karambol, pool a snooker). Praktická výuka bude probíhat na poolových stolech a jejím cílem bude osvojit si základní teoretické a praktické dovednosti této hry. Kroužky budou probíhat 1x týdně ve sportovním klubu BC Hradec Králové pod vedením Davida Žalmana (17x mistr ČR v poolbilliardových disciplínách, reprezentant ČR). Veškeré sportovní vybavení bude zdarma zapůjčeno.

Během tréninku se hráči zpočátku učí základům techniky a taktiky hry, seznamují se s pravidly a pracují na zlepšení koncentrace a sebevědomí. Pod vedením zkušených trenérů se hráči rozvíjejí nejen
v herních dovednostech, ale jsou utvářeny i jejich charakterové vlastnosti.

Hledáte-li pro své děti nějaký zajímavý sportovní kroužek, doporučujeme Vám přijít na den otevřených dveří, který se koná dne 5. 10. 2015 v 18 hodin v kulečníkovém klubu BC Hradec Králové.