Kulečníkový kroužek

letak-ddm-kulecnikovy-krouzekDalší aktivitou našeho klubu, jejímž cílem je nalézt nové talenty kulečníkového sportu, je otevření kulečníkového kroužku pro děti. Tento kroužek je organizován ve spolupráci s Domem dětí a mládeže Hradec Králové a bude vypsán na školní rok 2015/2016. Kroužek je určen pro děti od 8 do 18 let. Náplní kroužku je seznámení se s kulečníkem a jeho jednotlivými disciplínami (karambol, pool a snooker). Praktická výuka bude probíhat na poolových stolech a jejím cílem bude osvojit si základní teoretické a praktické dovednosti této hry. Kroužky budou probíhat 1x týdně ve sportovním klubu BC Hradec Králové pod vedením Davida Žalmana (17x mistr ČR v poolbilliardových disciplínách, reprezentant ČR). Veškeré sportovní vybavení bude zdarma zapůjčeno.

Kulečník je hra, ve které každý hráč zapojuje jak fyzické, tak psychické dovednosti. Hráč je úspěšný pouze v případě, kdy je sebevědomý a psychicky vyrovnaný. Tím se hráč formuje i pro jiné oblasti života. Ačkoliv je kulečník sportem individuálním a s hráči se pracuje převážně individuálně, je možné díky rozvrstvení hráčů do věkových skupin využívat výhod kolektivních sportů, jako je například spolupráce a soudržnost skupiny.
Během tréninku se hráči zpočátku učí základům techniky a taktiky hry, seznamují se s pravidly a pracují na zlepšení koncentrace a sebevědomí. Pod vedením zkušených trenérů se hráči rozvíjejí nejen v herních dovednostech, ale jsou utvářeny i jejich charakterové vlastnosti.

Kulečníkový kroužek v našem klubu již od září! Přihlásit se můžete zde.

Základní informace

Zahajovací schůzka: 5. 10. 2015 od 18:00, Billiard club Hradec Králové
Místo konání kroužku: Billiard club Hradec Králové
Kapacita kroužku: 10
Předpokládaný den a čas kroužku: každé pondělí 17:30 – 19:00
Předpokládaná cena kroužku: 1500 Kč
Způsob přihlášení: Prostřednictvím internetových stránek Domu dětí a mládeže