Sportovní klub

Ačkoliv to možná mnozí nevědí, kulečník má v Hradci Králové dlouhou tradici. První kulečníkový klub byl v Hradci Králové založen několika nadšenci již v roce 1943! Herna se nacházela v hotelu „AVION“ a byla osazena dvěma karambolovými stoly. Přímým pokračovatelem této tradice je v současnosti oddíl kulečníku TJ Sokol Hradec Králové, jehož herna je umístěna v budově Sokola na Eliščině nábřeží. Tento klub je zaměřen na karambol.

I my bychom rádi navázali na dlouhodobou tradici a přispěli tím k rozvoji kulečníkového sportu nejen na regionální, ale i celostátní úrovni. Proto byl na začátku roku 2014 založen sportovní klub BC Hradec Králové, z. s. (datum vzniku 17. 2. 2014). Zázemí sportovního klubu poskytuje kulečníková herna Billiard Brothers, která byla otevřena v listopadu 2013. Jde o moderní a především nekuřácké prostředí, což je základní předpoklad pro konání jakýchkoliv sportovních akcí. Na ploše 500 m2 je rozmístěno celkem 11 stolů v závodní kvalitě, a to 8x pool (9 stop), 2x snooker (12 stop) a 1x karambol (230). Všechny stoly jsou potaženy kvalitními sukny značky Simonis. Ke hře jsou k zapůjčení kvalitní a pravidelně servisovaná tága a profesionální koule Super Aramith Pro. Zaměření sportovního klubu odpovídá tomu, jaké stoly jsou v herně k dispozici, a proto je klub rozdělen na sekci poolovou a snookerovou. Karambolová sekce v našem klubu není, neboť v našem klubu není dostatek stolů na pořádání turnajů, kromě toho, jak bylo již výše zmíněno, v Hradci Králové funguje zavedený karambolový klub. Karambol zde máme proto, aby byly zastoupeny všechny druhy kulečníkových sportů a hraje rovněž důležitou úlohu při výuce kulečníku.

Dne 5. 3. 2014 byl sportovní klub registrován v Českomoravském billiardovém svazu (dále jen „ČMBS“), což ho opravňuje k tomu, aby se členové klubu mohli účastnit turnajů a dalších akcí pořádaných pod záštitou ČMBS.

Staňte se členem našeho klubu a získejte celou řadu výhod!

Hlavním účelem sportovního klubu je vyvíjení činností spojujících jeho členy ve společném zájmů o vlastní sportovní a společenské vyžití a vytváření ekonomických podmínek pro jeho zajištění. V souladu s tím vyvíjí sportovní klub činnost směřující k:

  • rozvoji a propagaci kulečníkového sportu jako prostředku aktivního odpočinku,
  • vytváření a zajišťování sportovní, společenské a klubové činnosti pro své členy,
  • organizování individuální a hromadné sportovní činnosti členů sportovního klubu v jednotlivých sportovních disciplínách včetně účastí na sportovních soutěžích a utkáních pořádaných jinou organizací a vytváření materiálních a tréninkových podmínek pro tuto činnost,
  • pořádání nebo spolupořádání klubových sportovních, společenských a kulturních akcí nebo sportovních, společenských a kulturních akcií jiných organizací,
  • podpoře dětí a mládeže prostřednictvím juniorské akademie,
  • napomáhání rozvoji veřejného života, kultury, zdraví a sportovního vyžití v obci a kraji.

Orgány sportovního klubu jsou:

  • valná hromada,
  • výkonný výbor,
  • předseda,
  • místopředseda,

Nejvyšším orgánem klubu je valná hromada a statutárním orgánem klubu je výkonný výbor, který má 5 členů. Vnitřní poměry sportovního klubu upravují zejména stanovy a další interní předpisy přijaté valnou hromadou a výkonným výborem (viz sekci Dokumenty).

Vyberte:

Proč se stát členem klubu?
Jak se stát členem klubu?
Klubový ceník 2018
Přihláška do klubu
Sportovní činnost
Dokumenty
Seznam členů

Jak máme otevřeno

Středa 18 - 22 hodin

Pátek 18 - 22 hodin

Sobota 18 - 22 hodin


V ostatní dny dle dohody.

Jak se k nám dostanete
Rychlý kontakt

Mobil: Jiří Klimeš
          +420 776 205 728

          Ivo Muška
          +420 777 603 365

E-mail: imuska@billiardclubhk.cz

Buďte s námi v kontaktu
Výhodné členství
Dárkové poukazy
Jak se nám to povedlo